Mobirise Website Creator

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО РОЗМІТКИ ПАЛЬОВОГО ПОЛЯ І МОНТАЖУ ГВИНТОВИХ ПАЛЬ

Гвинтові палі вкручують декількома способами.

Найпоширеніший і найдоступніший, при великих обсягах робіт, це використання спеціальних машин. Ви можете Закаєв монтаж наших паль за допомогою електоверта, якщо монтаж виробляється в важкодоступних місцях або минитрактора з навісним обладнанням для закручування паль, де дозволяє під'їзд спецтехніки. Конструкція узколопастних паль дозволяє виробляти вкручування навіть ручним способом, тому, якщо обсяг робіт не великий, Ви можете самі зробити монтаж паль, взявши у нас на прокат пристосування для закручування (безкоштовно, під заставу вартості обладнання).


Для початку визначаємо тип ґрунту на будівельному майданчику.

Несуча здатність ґрунтів приведена нижче: (від сухого, до вологого):

пісок середньої крупності - 4,4 - 4,8 кг / см2; пісок дрібний - 3,7 - 4,4 кг / см2; пісок пилуватий - 3,1 - 4,2 кг / см2; супесь пластична - 1,7 - 3,0 кг / см2; суглинок напівтвердий - 1,9 - 2,2 кг / см2; суглинок тугопластічний - 1,4 - 2,2 кг / см2; суглинок м'якопластичний - 1,0 - 1,7 кг / см2; глина напівтверда - 1,6 - 2,0 кг / см2; глина тугопластічна - 1,5 - 2,0 кг / см2; глина мягкопластічна - 1,1 - 1,7 кг / см2.


Вологість грунту знижує його несучу здатність в кілька разів. Тільки великі піски і піски середньої крупності не змінюють своїх властивостей при збільшенні вологості. Надлишкова вологість ґрунту, пов'язана з високим рівнем грунтових вод.

 


Потрібні вуличні ворота? Пропонуємо вам відкотні ворота СП Прем’єр з нержавіючої сталі.


 

Щоб дізнатися несучу здатність грунту, не обов'язково звертатися до геологам, в разі самостійного будівництва, можна визначити тип ґрунту самому. Для цього простим земляним буром або лопатою потрібно заглибитися на 2 м. При цьому відразу буде зрозуміло, який грунт знаходиться на цій глибині і наскільки він зволожений. Відрізнити пісок від глини не складає труднощів: в піску ясно видно окремі піщинки, при розтиранні піщаного ґрунту долонями вони чітко відчуваються. Крупний пісок має розмір часток від 0,25 до 5 мм, такі частинки добре видно неозброєним оком, а пісок середньої щільності має розмір піщинок до 2 мм. Супісок містить не більше 10% глинистих частинок, в сухому стані вона кришиться, якщо скачати з неї кульку, то він розсипається при легкому тиску на нього. Суглинок містить від 10% до 30% глинистих частинок, володіє більшою пластичністю, ніж супесь. Якщо з суглинку зробити кулю і розчавити його, то він перетворюється в коржик з тріщинами по краях. Глина - найбільш пластичний грунт, якщо розчавити куля, зроблений з глини, то він перетвориться в коржик, на краях якої не буде тріщин.

 

Вологість грунту можна так само визначити на око. Якщо в виритої ямі або пробуреної свердловини сухо (волого, але без води), значить грунт можна вважати сухим. Якщо ж на дні свердловини через деякий час накопичується вода, значить рівень грунтових вод близько і грунт потрібно вважати насиченим вологою. Вологість і пластичність глини можна визначити так: якщо лопата входить в глину легко і глина добре прилипає до лопати, то вона пластична і волога. В іншому випадку, її можна вважати сухий.

 

Щільність грунту на різній глибині різна. Грунт, що знаходиться глибоко під землею, буде щільним, оскільки на нього тиснуть шари грунту, що знаходяться вище. При бурінні свердловини витягнутий на поверхню землі грунт стає пухким і має насипну щільність, яка набагато менше.

 

При розрахунку несучої здатності грунт, що знаходиться на глибині приблизно 1 м і більше можна вважати щільним. Дослідження грунту відбувається далеко не завжди, і навіть при професійному проектуванні будинку таких даних може не бути. Тому найчастіше для спрощених і приблизних розрахунків несучу здатність грунту приймають рівною 2 кг / см2, це цілком підходить для надійної установки важкого об'єкта на гвинтовий фундамент.

 

Сезонне промерзання грунту.

Не можна забувати про такий дуже важливому природному факторі як - сезонне промерзання грунту в зимовий період. Дані про сезонне промерзання грунту у вашому регіоні, можна дізнатися з довідників.


Розмітка пальового поля.

Наступним, найважливішим етапом монтажу паль, є необхідність розмітити свайне поле, згідно необхідних несучих навантажень і плану майбутнього об'єкта. При підготовці розмітки пальового поля, необхідно враховувати, що розміщувати гвинтові палі далі 2-х метрів один від одного для будинків, ангарів та інших об'єктів високого навантаження, не рекомендується по нормам для гвинтових фундаментів. Несуча навантаження фундаменту залежить від типу споруди і типу обв'язки фундаменту, наприклад, для таких будівель як лазня, господарський блок або літня кухня можна збільшити крок гвинтового фундаменту до 2,5 - 3-х метрів, без шкоди несучої навантаження фундаменту.



 

Свайное поле
Винтовые сваи разметка поля

Який інструмент потрібен для монтажу гвинтових паль.

Якщо передбачається закручування паль своїми силами, з інструменту нам може знадобиться:

лопата (для невеликого вирівнювання місця під палю), кутовий у ровень на магніті (кріпиться на палю для контролю вертикалі під час закручування), водяний рівень не менше 10 - 15 м або лазерний рівень (необхідний для виставлення горизонтальних відміток), р улетками 10 - 20 м (для замірів на майданчику), а рматура або рівні кілочки (для розмітки рівня, на них натягають шпагат або мотузку), молоток (для забивання арматури або кілочків), перфоратор з буром 15 - 20 мм (для початкового рівня вертикалі і полегшення входу палі на самостійне загвинчування), н ож, рукавички, пристосування для загвинчування паль.  

 

Початок робіт.

  1. Для початку потрібно розмітити першу точку, з якої почнеться свайне поле. Як правило, це найвища точка за рівнем ділянки. Від неї розмічаємо другу точку, створюємо лінію майбутнього об'єкта. Зверніть особливу увагу на цю лінію і постарайтеся виставити її максимально точно щодо плану будівлі або наприклад, паралельно огорожі або дорозі. Саме від цієї лінії починається вся геометрія фундаменту.
  2. Якщо у вас немає нівеліра, можна виставити рівень за допомогою мотузки або шпагату зафіксованого на арматурі або кілочках по периметру ліній об'єкта. Арматуру або кілочки необхідно забивати з "виносом" за периметр об'єкта, це необхідно, що б вони не заважали процесу загвинчування. Якщо загвинчувати буде спецтехніка, також необхідно продумати послідовність переміщення техніки по пальових полю, щодо натягнутого шпагату. Якщо площа об'єкта велика, шпагат доведеться обв'язувати поетапно, що б дати можливість доступу машині до місця монтажу палі.
  3. Можна підготувати неглибокі отвори за допомогою перфоратора з буром, так буде простіше направити палю по потрібній траєкторії. 
  4. Якщо монтаж проводиться взимку, майданчик під установку паль чистити від снігу не обов'язково! Сніг стримує промерзання грунту і вкручувати палі буде легше.
  5.  Після вкручування паль на полі, необхідно обв'язувати шпагатом кожен новий ряд, створюючи тим самим рівень для нових паль, але потрібно враховувати, що обв'язка буде трохи нижче фланця або оголовка палі!
  6.  При будівництві будинків потрібно враховувати, що рівень палі в найвищій точці ділянки повинен бути вище поверхні землі на 15 - 20 см, щоб при сезонному обдиманні грунту оголовок палі залишався вище рівня землі для забезпечення вентиляції під спорудою.
  7.  Вкручувати палю потрібно за один прохід, підганяти рівень фундаменту шляхом її викручування назад - неприпустимо! Необхідно дуже ретельно проміряти рівень фундаменту на фінальній стадії вкручування паль.
  8.  Після вкручування всіх палі, можна відразу приступати до будівництва об'єкта, так як фундамент палі готовий до навантаження відразу після монтажу і не дає усадку. У разі, якщо планується будівництво з пиломатеріалів (колода, брус, щитовий будинок, каркасний будинок), то роль обв'язки буде грати нижній обв'язувальний вінець будинку, який встановлюється на оголовки або фланці гвинтових паль, і прикручується до них. Інший обв'язки, в тому числі металевої, не потрібно, але можливе використання і швелерів як обв'язки. При виникненні труднощів пов'язаних з установкою гвинтового фундаменту, наші фахівці завжди проконсультують і підкажуть Вам правильне рішення!

 

Якщо у Вас виникли питання, заповніть форму для зв'язку нижче , або зателефонуйте нам.


Ви також можете придбати у нас комплект фурнітури на відкотні ворота СП Прем’єр.


ФОРМА ДЛЯ ЗВ'ЯЗКУ З НАМИ

Заповніть форму, натисніть "ВІДПРАВИТИ" і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Телефон: +38 (093) 751 1427
Email: info@sppremier.com

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ